Safranbolu, Yörük Köyü Gezisi

Safranbolu, Yörük Köyü Gezisi

Günübirlik Turlar

400,00 TL

'dan başlayan fiyatlarla

Tur Açıklaması

TUR PROGRAMI
Günübirlik Kültür Turu

Bölge: Safranbolu, Karabük 
Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. "Müze Kent" olarak adlandırılan Safranbolu Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihî evleri ile ünlüdür.  UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİnde yer alan Safranbolu ismini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır.Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölge birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehirde bulunan yaklaşık 2.000 geleneksel yapıdan 1.008 adeti tescil edilmiş ve yasal koruma altına alınmıştır.Yaklaşık 3000 yıllık tarihi geçmişinde pek çok uygarlığın yaşadığı şehirde önemli kültürel zenginlikler vardır. Özellikle Osmanlı döneminden kalma han, hamam, cami, çeşme, köprü ve konaklar ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.
UNESCO'nun 17 Aralık 1994'de Dünya Miras Listesi'ne aldığı Safranbolu, Türkiye'de bulunan yaklaşık 50.000 korunması gerekli kültür ve tabiat varlığının 1.125'ini barındırır.
Tarihi Safranbolu’da ilk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu'yu, Hükümet Konağı’nı, saat kulesini izledikten sonra  Safranbolu'nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Ardından Yörük Köyü'ne gidiyoruz. Safranbolu’ya 11 km uzaklıktaki bu “Müze Köy,  Kültür Bakanlığı tarafından 1997 yılında gerçek bir Türk-Türkmen Köyü oluşu ve tarihi yapılarının görkemi nedeniyle koruma altına alınmıştır. Safranbolu’nun küçük bir maketidir. Köyde 93 tescilli eser bulunmaktadır. 
Köyü yürüyerek gezdikten sonra Safranbolu'da alışveriş için serbest zaman. Lokumculardan lokum, çarşılardan çeşitli hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Daha sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.30 sularında Ankara'ya varış.

NOT: Bu gezide Yörük Köyü'nde ev yapımı gözleme ve baklava yemek isteyenler kumanya getirmeyebilirler.

GÜNÜBİRLİK KÜLTÜR GEZİLERİNDE İPTAL KOŞULLARI 
Gezi tarihinden iki gün önce (perşembe günü) yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir. 
Gezi tarihinden 2 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

ÖNEMLİ DUYURU:
U-ETDS sistemine e-Devlet üzerinden bilgi girme zorunluluğu 02 Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Karayolu Taşıma Kanunu ve Yönetmeliği hükümlerine göre yolcuların kimlik bilgilerinin sisteme girilme zorunluluğu başlamıştır. Kayıt işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için ödemelerinizi tura başlamadan önce yaparak vatandaşlık numaranızı satış danışmanımıza bildiriniz 

Ulaşım

OTOBÜS veya MİDİBÜS İLE ULAŞIM

Ücrete Dahil Olanlar

Özel ulaşım, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar
Aksi belirtilmedikçe yemekler ve yemeklerde alınacak içecekler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, küçük bir sırt çantası, kazak, koruyucu krem, rahat bir giysi, rahat bir ayakkabı, su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek film, yedek hafıza kartı ve pil

Tur Fiyatları

Tur Fiyatı
400,00 TL
Çocuk (3-12)
150,00 TL
Bebek (0-3)
0,00 TL

Dahil Olanlar / Olmayanlar

ek 1

ek 1 2

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz

Tur Seçimi