Güney Afrika, Botsnava, Victoria Şelalesi Turu

Güney Afrika, Botsnava, Victoria Şelalesi Turu

Yurtdışı Turlar

3599,00 USD

'dan başlayan fiyatlarla

Tur Açıklaması

Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara oda başına 100 $ indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 $ indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir. 
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 150 $ İNDİRİM.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Cape Town, Masa Dağı, Ümit Burnu, Ko Mpisi Köyü, Johannesburg, Zimbabve, Victoria Şelalesi, Botsvana, Chobe Milli Parkı’nda Safari
*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİLDİR.

1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL, CAPE TOWN l 06.11.2019
Saat  19.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet  ve bagaj işlemlerinin yapılması,
22.00 TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
23.30 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2. GÜN: CAPE TOWN l 07.11.2019
02.25  TK44 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket ve gece yolculuğu.
12.40 Cape Town’a varışımızın ardından Güney Afrika turumuz başlıyor. Cape Town’da yapacağımız panoramik şehir turunda St.George Katedrali, İyi Dilekler Şatosu, saat kulesi görülecektir. Bugün hava şartları elverişli olursa Güney Afrika Cumhuriyeti’nin sembolü olan Masa Dağı’na teleferik ile çıkacağız (hava şartları müsade etmediği taktirde Cape Town’un muhteşem manzarasını görmek için Sinyal Tepesi’ne çıkılacaktır). Mağazaları, eğlence yerleri ve restoranları ile şehrin en canlı yeri olan Waterfront Limanı’nda alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği konaklama Cape Town’da.
3. GÜN: CAPE TOWN “Boulders Beach, Ümit Burnu” l 08.11.2019
Kahvaltıdan sonra öğle yemeği dahil Ümit Burnu gezisi için otelden hareket. Bugün Clifton ve Camps Bay bölgelerinden geçip balıkçı kasabası Hout Bay’a varacağız. Duiker Adası'ndaki kürklü foklar (hava koşulları izin verirse programa dahil tekne ile de gezilecektir) ve Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika penguenlerini bulunduğu plaj gezisi sonrası; Afrika’nın en güneybatı köşesi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Cape Point’i (Ümit Burnu) gezeceğiz. Akşam saatlerinde Cape Town’a dönüş sonrası; dileyenler tur liderimiz eşliğinde Cape Town’da yürüyüş de yapabilirler. Konaklama Cape Town’da.
4. GÜN: CAPE TOWN “Masa Dağı, Bo Kaap” l 09.11.2019
Kahvaltıdan sonra Cape Town’un en renkli evlerinin sıralandığı Bo Kaap Mahallesine gideceğiz. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin çok kültürlü milletinin bir arada yaşadığı renkli sokaklarda yapacağımız gezimiz sırasında Malay ve Afrika halklarına ait evler ile Müslüman vatandaşların camileri de görülecektir. Öğleden sonra ise Afrika yerlilerine ait, hem elişi hem de hediyelik eşyaların satıldığı ünlü Green Market Meydanı’nı geziyoruz (ilk gün Masa Dağı’nı hava koşulları nedeniyle çıkamazsak, bugün tekrar deneyeceğiz). Akşam yemeğimizi Afrika dans, müzik ve şarkıları eşliğinde meşhur Gold Opulent Africa Restoran’da alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Cape Town’da.
5. GÜN: CAPE TOWN, VICTORIA FALLS l 10.11.2019
Otelden kumanya olarak alacağımız kahvaltı ile erkenden havalimanına hareket. Cape Town Havalimanı’ndan Johannesburg aktarmalı uçuş ile Victoria Falls Havalimanı'na varış. Zimbabve Cumhuriyeti, Matabeleland iline bağlı, Zambezi Nehri'nin kıyısında bulunan Victoria Falls şehrinde yapacağımız gezinin ardından otelimize yerleşme. Akşam saatlerinde gün batımında tekne gezisi ve nehirde akşam yemeği alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
6. GÜN: VICTORIA ŞELALESİ “Ko Mpisi Köyü” l 11.11.2019
Kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan David Livingstone isimli İskoç kaşifin, Kraliçe Victoria’ya atfen isimlendirdiği Victoria Şelalesi'ni gezmeye gidiyoruz. Zambezi Nehri’nin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, yaklaşık 1,7 km uzunluğundaki Victoria Şelalesi’ni gezdikten sonra Ko Mpisi Köyü’ne gideceğiz. Afrika yerlilerinin köy ve geleneksel yaşamını gezip, görerek, güzel anılar biriktireceğimiz gezimiz sonrasında otele dönüş. Bugün akşam yemeğimizi Afrika dans, müzik ve şarkıları eşliğinde meşhur Geleneksel Boma Restoran’da alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
7. GÜN: VICTORIA FALLS “Botsvana, Chobe Milli Parkı Gezisi” l 12.11.2019
Kahvaltıdan sonra erkenden Botsvana Cumhuriyeti’ne günübirlik gezi yapmak üzere otelden hareket (pasaportlarınızı yanınıza almayı unutmayınız). Bugün Botsvana Cumhuriyeti’nin ilk Milli Parkı olan Chobe Milli Parkı’nda, öğle yemeği dahil safari gezisi yapacağız. Afrika’nın en güzel safari alanlarından olan Chobe’de sabah saatlerinde arazi araçları, öğleden sonra ise, nehir üzerinde tekne ile doğal yaşamı gözleyerek gezeceğiz. Akşam Zimbabwe Cumhuriyeti’ne dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinde.
8. GÜN: VICTORIA FALLS, JOHANNESBURG  l 13.11.2019
Kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Zimbabve Cumhuriyeti, Victoria Falls şehrinden dış hatlar uçuşu ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg şehrine varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası otele yerleşme. Dileyen yolcularımız akşamüzeri tur liderimiz eşliğinde şehrin en güzel bölgesi olan Sandton Mahallesinde yürüyüş yapıp gezebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Johannesburg’da.
9. GÜN: JOHANNESBURG, İSTANBUL l 14.11.2019 
Kahvaltı sonrası Johannesburg’da yapacağımız şehir turunda; Afrika Müzesi, Market Theater, Soweto, Nelson Mandela’nın yaşadığı ve günümüzde müze olan evi gezilecektir. Akşamüstü havalimanına transfer.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası saat 19.15 TK43 sefer sayılı uçakla Johannesburg’dan İstanbul’a hareket (geceleme uçakta).
10. GÜN: JOHANNESBURG, İSTANBUL, ANKARA l 15.11.2019 
06.05 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra  iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma. 
08.00 TK 2126 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
09.20  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu. 

Sağlık notu: Güney Afrika, Zimbabve ve Botsvana ülkelerini gezerken; sarı humma, sarılık vb. hiçbir mecburi aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Sivrisineklerden ve sıtma riskinden korunmak içi, önleyici sprey kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tur görevlisi
Kansav Arslan
Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Vize
Güney Afrika Cumhuriyeti Vizesi: Vize yoktur.
Zimbabve ve Botsvana (Kaza Visa) Vizesi: Umumi ve Hususi Pasaportlar Victoria Falls Havalimanında sınırdan 50 $ ödeyerek vize alınacaktır.
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara/İstanbu/Cape Town ve Johannesburg/İstanbul/Ankara ekonomik sınıf uçuşlar,

- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 150 $ DAHİL

- Cape Town/Victoria Falls/Johannesburg arası 3 adet ekonomi sınıfı uçuş,

- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı arası transferler

- Havalimanı vergileri

- 4 ve 5 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama

- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri

- Chobe Milli Parkı Safari gezisi 120 $ DAHİL

- Ümit Burnu Gezisi 65 $ DAHİL

- Masa Dağı turu 40 $ DAHİL

- Kahvaltılar (7)

- 3.ve 7. günler toplam 2 öğle yemeği DAHİL

- 2.,4.,5.,6.,7.,8. günler toplam 6 akşam yemeği DAHİL

- Cape Town’da müzik ve dans gösterili akşam yemeği

- Victoria Falls şehrinde müzik ve dans gösterili akşam yemeği

- SEYAHAT SİGORTA POLİÇESİ,

- Uçakta 20 Kg bagaj hakkı

- Türkçe Rehberlik hizmetleri

- KDV

Tur Fiyatları

İki Kişilik Odada Kişi Başı
3599,00 USD
Tek Kişilik Oda
3999,00 USD
Odada 3. Kişi
3299,00 USD
Çocuk (3-12)
1999,00 USD
Bebek (0-3)
0,00 USD

Dahil Olanlar / Olmayanlar

Ücrete Dahil Olmayanlar
- 50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Zimbabve ve Botsvana (Kaza Visa) Vizesi: Umumi (Bordo) Pasaportlar ve Hususi(Yeşil) Pasaportlar için 50 $ ödeyerek kapıda vize alınacaktır
- Bahşişler (bu gezimizde; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 40 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- 3.ve 7. günler hariç, diğer öğle yemekleri
- 3. gün akşam yemeği
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz

Tur Seçimi